قیمت میز تلویزیون

 

میز ال سی دی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

یادش به خیر اولین میزهای تلویزیون که آمده بود. میز تلویزیون نبودند یعنی خود تلویزیون جعبه ای داشت که درش باز می شد. پایه ای داشت که روی زمین قرار می گرفت، با یک ارتفاع مشخص. همه تلویزیون ها هم که سیاه و سفید بود. یادم می آید که در خانه مادربزرگم یک تلویزیون بلر بود که درش باز و بسته می شد. یک چهارپایه از جنس خودش داشت که تلویزیون روی آن قرار می گرفت. بسیار هم های کلاس و شیک به حساب می آمد. تاریخچه میز تلویزیون به آن موقع ها برمی گردد. الان چطور؟ میز تلویزیون ها چه کار می کنند؟ امروزه چیزی که دیده می شود این است که کم کم دارد حالت تشریفاتی پیدا می کند و هیچ استفاده ای ندارد. نه اینکه هیچ استفاده ای نداشته باشد، دیگر آن استفاده سابق را ندارد. قبل تر تلویزیونها یک جعبه بزرگ بودند و مکعب شکل که باید روی چیزی قرار می گرفتند. منظورم همان نسل اولیه که درب داشتند و باز و بسته می شدند. خیلی اوقات دیده می شد که تلویزیون ها را روی طاقچه یا روی چهارپایه می گذاشتند.

سیر تحول میز ال سی دی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

آن موقع ها نقش میز ال سی دی را آن چیزها بازی می کرد. کمی جلوتر که آمد میز تلویزیون های بزرگ و غول پیکر پا به عرصه گذاشتند. در حالیکه بخشی از زیبایی خانه به حساب می آمدند و اغلب ظاهر بسیار کلاسیکی داشتند. چوب زیادی در آنها به کار می رفت و بسیار بزرگ بودند و سنگین. کم کم همین طور که گذشت آنها ظریف تر شدند و زیباتر. در ساخت آنها شیشه بیشتری به کار رفت بسیاری اوقات هم دارای قوس بودند. کم کم هرچه زمان پیش رفت شیشه هم از آن حذف شد و به صورت محفظه چوبی درآمد. جلوتر که رفتیم ال سی دی ظهور کرد و میز ال سی دی جای میز تلویزیون را گرفت. از آن به بعد همه چیز ظریف تر و مینیمال تر شد. میز تلویزیون های قدیمی یا میز ال سی دی های کنونی بسیار کم جا، ظریف تر و سبک تر شده بودند. اگر شیشه هم در آن به کار می رفت از حالت تزیین صرف خارج شده بود یا اینکه کل میز ال سی دی شیشه ای بود.

خلاصه ارتفاع آنها هم کاهش پیدا کرد. به خاطر اینکه میز تلویزیون های ال سی دی که ظهور کردند اغلب صفحه های بسیار بزرگی داشتند. میز تلویزیون ها جای خود را به میز ال سی دی دادند و میز ال سی دی ها اکنون در سال ۲۰۱۹ جای خود را به هیچ چیز دادند. یعنی تقریباً به هیچ کاری نمی آید. تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی قابلیت نصب شدن به دیوار را پیدا کردند. میز ال سی دی هم که دیگر دل شکسته و ناراحت شد.

نو آمد به بازار و کهنه دل آزار شد. اما این تمام ماجرا نیست به هرحال تلویزیون در کنار خود نیاز به قرار دادن وسایل داشت و دارد. پس میز ال سی دی و ال ای دی های جدید پا به عرصه میدان گذاشتند. میز ال سی دی هایی که دیواری بودند و بخشی از دیوار خانه می شدند. که این مورد امروزه در کشور ما بسیار کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. یعنی چیزی بیشتر از همه مورد استفاده ما است که یک نسل قبل تمام جهان است. یعنی همان میز ال سی دی ها. در اینجا هم ما تعداد ۲۴ تا از بهترین میز ال سی دی ها را جمع آوری کردیم تا شما ملاحظه کنید. چون خواست مردم است ما هم دست به تولید آن میزنیم و از طریق همین صفحه شما می توانید آن را خریداری کنید.

جنس میز ال سی دی از چیست؟

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

در آن مثل همه مصنوعات چوبی که امروزه در خانه ها به کار می رود از چوب معمولاً راش و صفحات ام دی اف استفاده می شود. بعضی اوقات ام دی اف مات یا های گلاس که بسته به درخواست مشتری تولید می شود. معمولاً از نئوپان در میز ال سی دی خبری نیست و در آن کاربردی ندارد. بعضی اوقات اما دیده می شود که صنعتگران، میز ال سی دی های خود را از جنس نئوپان نیز می سازند. البته اگر بخواهیم از حیث ظاهر آن را مقایسه کنیم تفاوت آنرا با ام دی اف نمی فهمیم. همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم نئوپان خوب گاهی اوقات از یک ام دی اف متوسط بهتر کار می کند. یعنی طول عمر بیشتری دارد، مستحکم تر است و هم سبک تر. بستگی دارد که تولید کننده جنس نئوپان و چوب را خوب بشناسد یا خیر. یا اینکه آن را از جای مطمئن خریداری کرده باشد یا نه.

انواع میز ال سی دی از نظر جنس

میزهای ال سی دی جنس های مختلفی دارند و هر کدام برای فضای مشخصی مناسب هستند. جنس میز ال سی دی با توجه به کاربری فضا، سلیقه مخاطبان و سبک به کار گرفته شده در فضا انتخاب می شود. جنس میز ال سی دی می تواند باعث شود تا فضا رسمی تر یا صمیمانه و گرم تر باشد. همچنین منطقه استفاده شده میز ال سی دی هم می تواند گرینه ای باشد که روی انتخاب جنس آن تاثیرگذار است. در برخی مناطق ممکن است استفاده از میز ال سی دی با یک جنس خاص مناسب به نظر نرسد. به عنوان مثال استفاده از میزهای فلزی برای مناطق مرطوب شاید گزینه مناسبی نباشد چون بعد از مدتی ممکن است روی کیفیت آن تاثیرگذار باشد.

میز ال سی دی چوبی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

چوب یکی از مصالح اصلی در ساخت انواع مبلمان است. چوب از گذشته به عنوان مصالح اصلی برای ساخت انواع مز و صندلی مورد استفاده قرار می گرفت. اولین میزهای تلویزیون ساخته شده چوبی بودند. استفاده از چوب مزیت های فراوانی دارد. این متریال طبیعی، گرم و زیبا است. با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد پوشش های مختلف روی آن مقاومت چوب در برابر رطوبت، خط و خش و ضربه افزایش پیدا کرده است. استفاده از چوب می تواند فضا را گرم تر کند. میز ال سی دی چوبی می تواند با فرم های مختلفی ساخته شود و در فضاهای مدرن و کلاسیک مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از چوب درختان مختلف می تواند باعث شود تا تنوع زیادی از نظر بافت و رنگ برای میزهای ال سی دی به وجود آید. میزهای ال سی دی چوبی لوکس، جذاب و زیبا هستند و آن ها را می تواند جزو گزینه هایی دانست که در فضاهای مختلفی می توان استفاده کرد و عمدتا افراد آن را دوست دارند.

میز ال سی دی شیشه ای

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

میزهای تلویزیون شیشه ای در یک دوره بسیار رونق یافتند و مورد استفاده گرفتند اما به مرور با افزایش مدل های چوبی و? این مدل ها که ضعف های همچون سنگین بودن، احتمال شکستن و? داشتند کمتر مورد استفاده گرفتند. تا اینکه میزهای ال سی دی به وسیله شیشه های مقاوم ساخته شد. این میزها در برابر ضربه و شکستن مقاومت بالایی دارند اما سنگین تر از سایر انواع میزها هستند.

میز ال سی دی ام دی اف

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

ام دی اف به عنوان یک مصالح ارزان قیمت برای ساخت میزهای ال سی دی مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت میز ال سی دی باشد. میز ال سی دی با جنس ام دی اف می تواند دارای رنگ و طرح های متنوعی باشد و همین یکی از نقاط قوت آن به شمار می رود. تنوع رنگی از تیره تا روشن می تواند باعث شود تا در فضاهای مختلف از آن استفاده کرد. ام دی اف نسبت به سایر مصالح سبک تر بوده و قابلیت جابجایی راحت تری دارد. استفاده از ام دی اف می تواند قیمت مناسب تری برای میز ال سی دی به ارمغان بیاورد و همچنین ظاهری شیک و زیبا داشته باشد. روکش های متنوعی روی ام دی اف می تواند قرار گیرد که هر کدام از آن ها ظاهر خاصی به میز ال سی دی می بخشند. پوشش های مانند های گلس، ملامینه و? از جمله روکش های استفاده شده روی ام دی اف هستند.

میز ال سی دی فلزی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

میزهای تلویزیون فلزی کمتر از سایر مدل ها مورد استفاده قرار می گیرند. این میزها معمولا وزن و قیمت بالایی دارند و به خاطر سطوح تیزی که در برخی از مدل های آن ایجاد می شود گاهی اوقات خطرناک هستند. اما برخی از طرح های خاص به وسیله فلز می تواند تبدیل به گزینه های فوق العاده ای برای استفاده به عنوان میز ال سی دی در فضاهای خاص شود. میز ال سی دی فلزی به عنوان عنصری مجزا در فضا خود را نشان می دهد و می تواند در فضاهای با دکوراسیون صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این می توان از آن ها در فضاهای مختلف به عنوان یک عنصر متضاد استتفاده کرد و جایگاه خاصی به آن بخشید.

میز ال سی دی ترکیبی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

در این میزها ترکیبی از دو یا چند متریال در کنار هم دیده می شود. در برخی از این میزها از چوب و شیشه در کنار هم استفاده می شود. ترکیب این دو متریال می تواند جذابیت های زیادی برای میز ال سی دی ایجاد نماید و از لحاظ جنس، بافت و? بین این متریال ها تعادل ایجاد کند. از جمله سایر میزهای ال سی دی ترکیبی می توان به ترکیب فلز و شیشه، چوب و فلز و ? اشاره کرد.

میز ال سی دی طرح ایرانی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

با توجه به پیشرفت ابزارآلات مختلف می توان طرح های مختلفی در میزهای تلویزیون ایجاد کرد. می توان از طرح های مختلفی ایرانی در قسمت های مختلف میز ال سی دی استفاده کرد و یک میز خاص برای یک فضا داشت. در میزهای ال سی دی چوبی و ام دی اف و فلزی می توان طرح های اسلیمی و گره چینی را در قسمت هایی مانند کناره های میز ایجاد کرد و ظاهری جذاب به آن بخشید. علاوه بر این می توان از رنگ هایی که یادآور فضاهای ایرانی هستند برای میز ال سی دی استفاده کرد تا میزان تاثیرگذاری آن را افزایش داد. ترکیب های رنگی مختلف، استفاده از المان های ایرانی و سایر موارد می تواند گزینه هایی باشد که یکی میز ال سی دی را به میز ایرانی تبدیل کند.

سبک میز ال سی دی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

میزهای تلویزیونی هم در سبک ها و مدل های مختلفی ساخته می شوند. این سبک ها در ابتدا می بایست در فضای داخلی انتخاب شده باشند و سپس میز تلویزیون هم از آن پیروی خواهد کرد. انتخاب سبک می تواند بر اساس سلیقه و نیاز فضا باشد و باعث شود تا فضا حس و حالی که می خواهیم را داشته باشید. در بعضی فضاها تجربه داشته اید که قسمت های مختلف ناهمگون به نظر می رسد. از جمله دلایل این اتفاق عدم وجود سبک مشخصی در فضا است. به نوعی هر گوشه ای از فضا ساز خود را می زند و هماهنگی در اجزای مختلف دیده نمی شود. بنابراین برای داشتن یک فضای جذاب باید سبک مناسب را انتخاب کرد و میز ال سی دی هم تحت تاثیر این سبک قرار خواهد گرفت.

میز ال سی دی کلاسیک

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

سبک کلاسیک را می شناسیم. مبلمان ساخته شد در این سبک تزئینات زیادی دارند و فضای لوکس و جذابی را ایجاد می کنند. مبلمان کلاسیک می توان باعث افزایش شکوه یک فضا شود. این مبلمان خود در دسسته بندی های بسیار زیادی قرار می گیرد و با شناخت هر کدام از آن ها می توان گزینه های مناسب را انتخاب کرد. مبلمانی که ما امروزه به عنوان کلاسیک می شناسیم را می توان مربوط به دوره رنسانس تا مدرن دانسست. در این بین سبک های بسیار زیادی در کشورهای مختلف ایجاد شده است که میزهای تلویزیونی و ال سی دی را می توان طبق آن سبک ها ساخت. طبیعی است که در زمان لویی ۱۵ تلویزیون وجود نداشته که بخواهیم نمونه هایی از میز ال سی دی در آن زمان را مشاهده کنیم اما می توان اصول استفاده شده در هر کدام از این سبک ها را در میزهای ال سی دی مختتلف مشاهده کرد. میزهای ال سی دی کلاسیک بیشتر برای فضاهای بزرگ تر مناسب به نظر می رسد.

میز ال سی دی فرانسوی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

در میزهای ال سی دی فرانسوی که مربوط به سبک های لویی ۱۴-۱۵ و ۱۶ و سبک رژانس و ? می شود، تزئینات طلایی یکی از قسمت های مهم است. این تزئینات در قسمت های مختلف میز تلویزیون می تواند ایجاد شود. پایه ها یکی مهم ترین قسمت هاست که به تزئینات طلایی ایجاد شده روی آن ها اورمولو گفته می شود. پایه های به شکل S یکی از دیگر ویژگی های مبلمان فرانسوی است که از این نوع پایه ها می توان در میزهای ال سی دی استفاده کرد. پایه میزهای ال سی دی فرانسوی در انتها به فرم پای حیوانات یا فرم های گرد تمام می شود. با توجه به این مشخصات می توانید میزهای ال سی دی فرانسوی را تشخیص دهید و از آن ها در فضای کلاسیک خود استفاده کنید.

میز ال سی دی انگلیسی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

سبک های انگلیسی تزئینات کم تری نسب به سبک فرانسوی دارد. مبلمان انگلیسی کاملا چوبی بوده و تزئینات آن شاممل کنذه کاری ها و منبت کاری ها روی پایه ها و? می شود. میزهای ال سی دی انگلیسی هم پایه های S شکل و هم پایه های صاف دارند. تعدد سبک های مختلف انگلیسی باعث می شود تا گستردگی این سبک زیاد شود. در انتهای پایه های میزهای ال سی دی انگلیسی از فرم توپی شکل و فنجان بر عکس استفاده شده است. مبلمان انگلیسی معمولا چهارچوب هندسی تری دارند و از این رو می توان آن ها را تشخیص داد.

میز ال سی دی آمریکایی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

در آمریکا می توان مشهورترین سبک را سبک روستیک دانست. این سبک توسط مهاجران در آمریکا ایجاد شد و تزئینات خاصی ندارد و ساده است. در ساخت مبلمان روستیک از قطعات چوبی و تخته های بزرگ استفاده شده است. این سبک حالت روستایی و ساده دارد و از آن می توان در فضاهای سنتی استفاده کرد. علاوه بر این میزهای ال سی دی روستیک را می توان در فضاهای مدرن به عنوان یک عنصر متفاوت به کار برد. تفاوت میان اجزای مختلف فضا از جمله دیوارها و مبلمان می تواند باعث افزایش جذابیت این میز ال سی دی شود.

میز ال سی دی سلطنتی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

میزهای سلطنتی ال سی دی تزئینات بسیار زیادی دارند. در این میزها معمولا از کنده کاری های زیاد استفاده شده است و تزئینات طلایی در آن دیده می شود. میزهای ال سی دی سلطنتی برای فضاهای کلاسیک مناسب هستند. همچنین بهتر است آن ها را در فضاهای بزرگ تر استفاده کرد و با سایر مبلمان موجود در فضا نیز هماهنگی داشته باشند. میز ال سی دی سلطنتی دارای فرم پایه های S شکل بوده و تزئینات را می توان در قسمت های مختلف آن مشاهده کرد.

میز ال سی دی مدرن

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

سبک مدرن از اوایل قرن بیستم شروع شد. از جمله شعارهای این سبک می توان به Less is more و فرم از عملکرد پیروی می کند اشاره نمود. سبک های مختلفی در مبلمان مدرن نیز ایجاد شد که می توان آن ها را از هم تشخیص داد. اما مهم ترین موضوع در مبلمان مدرن عدم استفاده از تزئینات است. اگر شما به میزهای ال سی دی که ساده، زیبا و کاربردی هستند علاقه دارید بهتر است در سبک های مدرن به دنبال میز ال سی دی مناسب خود باشید. میزها و صندلی های مختلف ساخته شده در سبک مدرن با توجه به نیاز انسان امروزی و کاهش فضای زندگی انسان ها طراحی و ساخته می شود. از مصالح مختلفی برای ساخت این میزها استفاده می گردد. مصالح استفاده شده در ساخت میز ال سی دی مدرن را می توان چوب، فلز، ام دی اف، شیشه، پلاستیک و? دانست.

میز ال سی دی مینیمال

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

میزهای ال سی دی مینیمال دارای ظاهری مشخص هستند و جزو بهترین گزینه ها برای استفاده در فضاهای مدرن و فضاهای کوچک به شمار می آیند. این میزها معمولا روی پایه های باریک و بلند قرار می گیرند و جای کمی اشغال می کنند. میزهای ال سی دی مینیمال جای کمی اشغال می کنند و کاملا کاربردی ساخته می شوند. در ساخت آن ها معمولا از رنگ های خنثی استفاده می شود. شکل کشوها و کمدهای استفاده شده در میزهای ال سی دی سبک مینیمال هم ساده است و در آن ها یا از دستگیره استفاده نمی شود یا از دستگیره های کوچک استفاده می گردد.

میز ال سی دی فولدینگ

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

این سبک که از جمله سبک های مدرن به حساب می آید، خلاقانه طراحی می شود و در آن از خطوط و شکل های منحنی استفاده می شود. در میزهای ال سی دی فولدینگ ممکن است کشو یا کمدی دیده نشود. این میزها معمولا با متریالی مانند پلیمر و پلاستیک ساخته می شود و طرح های مختلفی را از آن می توان دید. میزهای ال سی دی فولدینگ می توانند به عنوان عنصری مجزا در فضا خود را معرفی کنند و به عنوان کانون توجه شناخته شوند.

میز ال سی دی صنعتی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

میزهای تلویزیونی که به اصطلح صنعتی نامیده می شوند، از متریالی مانند فلز، شیشه و? ساخته می شوند. در طرح این میزها از فرم های تیز و راست گوشه استفاده می شود و در برخی از مدل های آن اتصالات به وضوح دیده می شود. هدف از طراحی این نوع میزهای تلویزیون نشان دادن کامل جزئیات مختلف میز تلویزیون است. از میزهای تلویزیونصنعتی می توان در فضاهای مدرن استفاده کرد. در کنار میز تلویزیون صنعتی می توان از لوسترها و لامپ ها و آباژورهایی با همین طرح نیز استفاده کرد. این میزهای تلویزیون کاملا خاص بوده و می توانند به عنوان عنصری مشخص در فضا خودنمایی کنند.

ابعاد و اندازه میز ال سی دی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

میزهای ال سی دی در ابعاد و اندازه های مختلفی ساخته می شوند. برای داشتن یک میز ال سی دی مناسب باید میزان فضای در دسترس برای قرار گرفت میز ال سی دی را داشته باشیم و طبق آن میز خود را خریداری کنیم. طبیعی است برای فضاهای کوچک تر بهتر است از میزهای کوچک تر استفاده شود. ارتفاع میز ال سی دی یکی از نکاتی است که باید به آن توجه زیادی داشت. نوع ال سی دی و تلویزیون مورد استفاده در میز باید مشخص باشد تا بتوان میز مناسب را انتخاب کرد. هنگام نگاه کردن تلویزیون چشم محدوده خاصی را با توجه بررسی می کند. اگر تلویزیون پایین تر از این حالت قرار گرفته باشد سر به پایین خم شده و اگر بالاتر از این حد باشد سر به سمت بالا خواهد رفت. بنابراین باید ابعاد استاندارد میز ال سی دی را رعایت کرد. ارتفاع مناسب برای میز ال سی دی معمولا بین ۹۰ سانتی متر تا ۱۲۰ سانتی متر است.

اتصالات و یراق آلات میز ال سی دی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

اتصالات از جمله مهم ترین قسمت های میز ال سی دی محسوب می شود. استفاده از اتصالات مرغوب می تواند باعث راحتی در استفاده از میز شود. اتصالات استفاده شده نقش های مختلفی دارند. برخی از آن ها برای مونتاژ میز است که قطعات مختلف آن را به هم متصل می کند. این اتصالات می توانند مخفی یا آشکار باشند. معمولا از اتصالات آشکار در میزهای مدرن و طرح های صنعتی استفاده می شود. این اتصالات نقش مهمی در استحکام میز ال سی دی دارند و در صورت عدم استفاده درست از آن ها میز استحکام لازم را نخواهد داشت. سایر اتصالات مربوط به کشوها و کمدها است. در کشوها و کمدها از لولاها و ریل های مختلف استفاده می شود. راحتی باز و بسته شدن کشووها و کمدهای تعبیه شده در میز تلویزیون مهم بوده، بنابراین باید از اتصالات و یراق آلات مناسب در ساخت آن استفاده کرد. همچنین دستگیره ها نیز باید متناسب با فرم و جنس میز انتخاب شوند. در میزهای ال سی دی مدرن از کشوهای بدون دستگیره استفاده می شود که درب آن ها به صورت فشاری باز و بسته می گردد.

نوع پایه های میز ال سی دی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

پایه های میز ال سی دی را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد. پایه های مستقیم و زاویه دار. پایه های زاویه دار معمولا رو به بیرون قرار می گیرند و برای استحکام بیشتر میز به این طریق ساخته می شوند. این پایه ها را به شکل های مختلف در میزهای ال سی دی کلاسیک و مدرن می توان مشاهده کرد. پایه های صاف اما تنها در میزهای مدرن دیده می شوند و ظاهری شیک و ساده به میز می دهند.

محل قرارگیری میز ال سی دی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

محل قرارگیری میز ال سی دی با توجه به نوع فضا انتخاب می شود اما باید به نکات مختلفی توجه کرد. یکی از این نکات بازتاب نور است. شاید برای همه ی ما پیش آمده باشد که هنگام تماشای تلویزیون نور خورشید که از پنجره وارد فضا می شود یا نور لامپ ها روی صفحه تلویزیون بیافتد. این اتفاق یکی از بدترین مزاحمت ها هنگام تماشیای برنامه های مورد علاقه ماست و باید از آن جلوگیری کرد. میز تلویزیون خود را روبروی پنجره قرار ندهید تا نور خورشید روی آن نیافتد. همچنین این میز را پشت به پنجره هم قرار ندهید تا چشمتان هنگام تماشای تلویزیون دچار خیرگی نور خورشید نشود. علاوه بر این باید بین لامپ های استفاده شده و محل قرارگیری تلویزیون نیز هماهنگی ایجاد کنید تا نور لامپ ها روی صفحه تلویزیون نیافتد. علاوه بر این ها میز تلویزیون باید در مکانی قرار گیرد که افراد هنگام نشستن روی مبل بتوانند به راحتی آن را ببینند و بین این دو عنصر، مبلمان مزاحمی وجود نداشته باشد.

میز تلویزیون برای خانه های کوچک

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

برخی از آپارتمان های امروزی متراژ کمی دارند و دغدغه های زیادی نسبت به استفاده از میز تلویزیون مناسب برای این فضاها وجود دارد. علاوه بر کوچک تر بودن میز ال سی دی برای فضاهای کوچک نکات دیگری می تواند برای فضاهای کوچک کمک حال ما باشد. بهتر است از میزهای ال سی دی با تزئینات و جزئیات کمتر برای فضاهای کوچک استفاده کنید. میزهای ال سی دی که روی پایه هایی قرار گرفته اند برای فضاهای کوچک مناسب هستند و فضا را بزرگ تر نشان می دهند. میزهای تلویزیون مینیمال می توانند گرینه های خوبی برای استفاده در منازل و فضاهای کوچک باشند. همچنین از میزهای تلویزیون کنسولی که به دیوار متصل می شوندنیز می توان برای فضاهای کوچک استفاده نمود.

رنگ میز ال سی دی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

رنگ میز تلویزیون باید طبق پالت رنگی انتخاب شده برای کل فضا انتخاب شود. در برخی از موارد این رنگ با سایر رنگ های موجود هماهنگ است و جزئی از فضا به حساب می آید. در برخی موارد دیگر از رنگ های متضاد برای میز ال سی دی استفاده می شود تا این عنصر بیشتر خود را نشان دهد. این کار باعث می شود تا تمرکز بیشتری روی فرم و شخصیت میز تلویزیون باشد. در نظر بگیرید شما فضایی دارید که در آن از رنگ های سفید و روشن استفاده شده است. می توانید از میز تلویزیون با رنگ قهوه ای تیره یا مشکی برای فضای خود استفاده کنید تا تضاد زیبایی برای فضا ایجاد کند و بیش از پیش خود را نمایش دهد. استفاده از رنگ های مختلف برای میز تلویزیون می تواند حس و حال متفاوتی را در فضا ایجاد کند. رنگ هایی مانند قرمز، آبی، نارنجی و? نیز می توانند به عنوان رنگ هایی جذاب برای میز تلویزیو در دکوراسیون مدرن استفاده شوند.

هماهنگی با فضا

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

سبک انتخاب شده برای فضا مشخص کننده نوع میز ال سی دی خواهد بود. اگر شما فضایی مدرن دارید بهتر است از میزهای ال سی دی مدرن برای فضای خود انتخاب کنید. همچنین تلاش کنید تا میز ال سی دی را با مبلمان موجود در فضای نشیمن هماهنگ سازید. در صورتی که به این موضوع توجه نکنید فضایی یکدست نخواهید داشت. مگر در مواردی که عمدا از میز تلویزیون با سبک متفاوتی در فضا استفاده شود. به طور مثال اگر شما یک فضای مدرن داشته باشید می توانید از یکی میز تلویزیون با سبک روستیک استفاده کنید. این میز خاص به نظر خواهد رسید و یکی از نقاط توجه در فضا خواهد بود. ایجاد هارمونی یا کنتراست به وسیله میز تلویزیون در فضا می تواند حس و حال متفاوتی را در فضا منتقل کند.

انواع میز ال سی دی از نظر کاربرد
میز ال سی دی قفسه ای جلو باز

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

این نوع از میزهای ال سی دی برای فضاهای کوچک هم مناسب هستند. میزهای ال سی دی قفسه ای دارای قفسه های بدون درب افقی و عمودی هستند. در ساختار آن ها از صفحات افقی و عمودی استفاده شده است که با برخورد آن ها با هم قفسه ها ایجاد می شوند. ای میزها از جنس های مختلفی مانند شیشه، چوب و.. ساخته می شوند. در قفسه این میزها می توان لوازم کاربردی و دکوری مختلفی قرار داد و حتی از آن می توان به عنوان یک کتابخانه کوچک نیز استفاده نمود. علاوه بر این با قرار دادن وسایل مختلف در زمان های متفاوت می توانید به میز تلویزیون خود تنوع دهید.

میز ال سی دی ترکیبی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

این میزهای تلویزیون معمولا با اندازه بزرگ ساخته می شوند و برای فضاهای بزرگ تر مناسب هستند. میزهای ترکیبی شامل کشوها، کمدها و قفسه های زیادی هستندو چند کاربرد را همزمان برای ما ایجاد می کنند. این میزها دارای فرم های مختلفی هستند برخی از آن ها می توانند کل یک دیوار را پوشش دهندو فضای بزرگی برای قرار دادن تلویزیون، وسایل دکوری، کتاب و? ایجاد کنند. برخی از انواع آن به صورت L شکل ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرند. مدل U شکل این میزها نیز بسیار مورد استقبال است. این میزها به دلیل وجود قفسه ها و کشوهای فراوان وسایل زیادی را در خود جای می دهد. محل قرار گیری تلویزیون در میز ال سی دی ترکیبی معمولا مرکز طرح است.

میز ال سی دی کلاسیک

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

این سبک از میزهای ال سی دی شبیه میزهای تلویزیونی قدیمی است. همان میزهایی که از آن ها خاطره داریم و تلویزیون دارای یک جعبه ی چوبی بود. در این میزها از کمدها و کشوهای مختلف استفاده می شود. در این میزها حتی قفسه های و کمدهای عمودی نیز وجود دارد و شکل و فرم کلاسیکی به فضا می دهد. این میزها از نظر فرم، رنگ و تزئینات به شکل کلاسیک ساخته می شوند و معمولا تلویزیون در قسمت میانی آن ها قرار می گیرد. همچنین دستگیره های استفاده شده برای کمدها و کشوهای این میزهای ال سی دی نیز به شکل کلاسیک و با جنس فلزی و به رنگ های نقره ای، برنزی و طلایی ساخته می شود.

میز ال سی دی مونوپویدوم

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

این میزها بر اساس میزهای قدیمی تک پایه که مونوپودیوم نام داشتند به این اسم نامگذاری شده اند. میزهای ال سی دی تک پایه برای فضاهای کوچک مناسب هستند و معمولا دارای یک کمد و کشو در قسمت پایه هستند. این میزها کاملا کابردی هستند اما فرم ساده آن ها باعث می شود تا به عنوان یک میز تلویزیون با شخصیت مجزا به نظر نرسد.

میز ال سی دی کابینتی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

این نوع از میزهای ال سی دی دارای تعداد زیادی کمد هستند که ان را شبیه به کابینت کرده است. فرم این میزها می تواند به صورت کلاسیک یا مدرن باشد و در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. این میز تلویزیون علاوه بر یک جایگاه برای قرار دادن تلویزیون می تواند یک قسمت برای قرار دادن سایر وسایل نیز باشد. کمدهای ایجاد شده در مدل کابینتی می توانند ساده یا پنجره ای باشند. روی درب این کمدها طرح های مختلف می تواند ایجاد شود. این طرح ها می توانند به هماهنگی این میز با سایر اجزای فضا کمک کنند. میز تلویزیون کابینتی قابلیت تنوع زیادی دارد و به همین منظور می تواند گزینه مناسبی برای استفاده در فضاهای بزرگ باشد.

میز ال سی دی کنسولی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

این میزها یکی از پر طرفدارترین میزهای تلویزیونی هستند که در آن ها از کشو، کمد و قفسه ها به طور همزمان استفاده می شود. این میزهای تلویزیون در سبک ها و مدل های مختلفی ساخته می شوند و می توان از آن ها متناسب با فضا استفاده نمود. میزهای کنسولی کلاسیک دارای پایه های مشخص و کنده کاری و منبت کاری های خاصی هستند که آن ها را برای استفاده در فضاهای کلاسیک مناسب می سازد. پایه های این میزها معمولا با زاویه ای رو به بیرون قرار می گیرد و در انتها به فرم های دایره ای شکل منتهی می شود. میزهای کنسولی مدرن ساده تر هستند و معمولا پایه های آن ها صاف روی زمین قرار می گیرند و از بالا به پایین این پایه ها باریک تر می شوند.

میزهای بدون پایه

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

این میزها به دیوار متصل شده اند و پایه ندارند. این نوع از میزهای ال سی دی می توانند در طرح ها و مدل های مختلفی ساخته شوند و گزینه خوبی برای استفاده در فضاهای کوچک هستند. میزهای بدون پایه هم می توانند شامل کشوها و کمدهای مختلفی باشند. این میزها در اندازه های مختلفی ساخته می شوند. میزهای تلویزیون بدون پایه می توانند در یک یا چند طبقه ساخته شوند. در ساخت آن ها می توان از چند قطعه محجزا به عنوان طبقات برای قرار دادن لوازم دکوری استفاده کرد. میزهای بدون پایه از انواع مدرن محسوب می شوند و می توان از آن ها در کنار مبملان راحتی مدرن استفاده نمود.

اهمیت توجه به میز تلویزیون

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

میز تلویزیون معمولا در فضای نشیمن مورد استفاده قرار می گیرد. فضای نشیمن جایی است که افراد خانواده در آن جمع شده و وقت خود را در کنار هم سپری می کنند. جذابیت این فضا باید به گونه ای باشد که افراد هنگام قرار گرفتن در آن احساس خستگی و کلافگی نکنند و بتوانند ساعت های زیادی را دور هم بگذراننند. با توجه به اینکه میز تلویزیون یکی از مبلمان مهم نشیمن است، توجه به انتخاب درست آن می تواند باعث شود افراد بدون خستگی و کلافگی در این فضا زمان خود را سپری کنند.

قیمت میز ال سی دی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

با وجود این همه گرانی، نوسان قیمت ها و عدم ثبات بازار که هر روز شاهد آن هستیم یک چیزی جالب توجه است. هنوز که هنوز است بهترین میزال سی دی ها را می توان از تولیدی ها به قیمت زیر یک میلیون تومان خریداری کرد. البته این رقمی که عرض کردم مربوط به میز ال سی دی های زمینی است نه دیواری. به اصطلاح اهل فن این نوع جنس بری کمتری دارد. از هرچه ساخته شده باشد به خاطر اینکه جنس بری آن کم است می تواند ارزان تمام شود. باز هم مثل همه انواع مصنوعات چوبی انواع خارجی و ایرانی دارد. خارجی های آن گران تر است، نه به دلیل بهتر بودن جنس و تافته جدا بافته بودن؛ بلکه به دلیل اینکه چند دست واسطه به آن خورده.

مزیت خرید از تولیدکنندگان میز ال سی دی

قیمت میز تلویزیون

میز ال سی دی

اما خرید از تولید کنندگان داخلی این خوبی را دارد که در مواردی می توانند آن را برای شما سفارش کنند. حداقل سفارشی کردن این است که تنوع رنگی آن را بیشتر کنند. برفرض متناسب با دکوراسیون شما رنگ خاصی را برای میز ال سی دی شما درست کنند. در حالت پایه معمولاً در چهار رنگ طلایی، سفید، فندقی و قهوه ای سوخته تولید می شوند. چراکه خانه ما ایرانی ها همیشه به گونه ای دکورسازی می شود که می توان با همین چهار رنگ زیباترین جلوه ها را به وجود آورد. یعنی نیاز به سفارشی کردن یا ساختن رنگ جدید برای میز ال سی دی نیست. اما اگر شما یک فرد خوش ذوق و با سلیقه هستید و می خواهید ساختارشکنی کنید حتما از تولیدی خرید کنید. به خاطر اینکه رنگ بیشتر انواع تلویزیون ال سی دی مشکی است میز ال سی دی به رنگ مشکی زیاد استفاده می شود. انواع میز ال سی دی به این رنگ هم بسیار زیاد است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *